Z wielu dostępnych na rynku badań wynika, że z roku na rok coraz więcej Polaków wyjeżdża za granicę. Większość podróży ma charakter wypoczynkowy lub służbowy. Coraz częstszą polityką firm jest wysyłanie swoich pracowników na praktyki czy staże poza granice Polski. Także liczba studentów wyjeżdżających na wymianę zagraniczną, z roku na rok jest coraz większa. Pierwszą rzeczą, nad którą zwykle zastanawiamy się przed wyjazdem, jest organizacja kontaktu z bliskimi pozostającymi w Polsce. Połączenia przez tradycyjnych operatorów nadal są niezwykle kosztowne i nic nie zanosi się na to, żeby miały stanieć.
Jest jednak sposób na znaczne oszczędności dla ludzi przebywających za granicą – daje je FreecoNet. Wystarczy tylko wiedzieć, jak z nich korzystać. Rozwiązań jest wiele, więc każdy na pewno znajdzie coś dla siebie..
Po pierwsze i chyba najprostsze: wyjeżdżając za granicę warto posiadać swój własny numer we FreecoNet (można wybrać numer stacjonarny z dowolnej strefy numeracyjnej, co ułatwi tani kontakt rodzinie korzystającej z tradycyjnej telefonii stacjonarnej). Będąc za granicą, wystarczy mieć bramkę i podłączenie do Internetu, lub jeszcze łatwiej laptopa z zainstalowanym softphonem (prostym programem komputerowym) i podłączonymi słuchawkami, by do swoich znajomych z numeru FreecoNet dzwonić za darmo (na numery zarejestrowane na platformie) lub za grosze (czyli właściwie po kosztach lokalnych rozmów w Polsce).
Oczywiście czasem nie ma możliwości, by wszystkim swoim znajomym podać nowy numer FreecoNet – w takim wypadku warto dla swojej komórki ustawić darmowy numer (będzie to numer z platformy FeecoNet), a następnie przekierować wszystkie rozmowy przychodzące na komórkę na ten właśnie darmowy numer we FreecoNet. Teraz w zasadzie można wyłączyć telefon komórkowy, a wszystkie połączenia przychodzące na komórkę zostaną przekierowane do FreecoNet i odebrane za granicą z własnego komputera, bez opłaty za połączenia przychodzące zza granicy.
FreecoNet umożliwia także ustawienie komunikatu, że przebywasz za granicą, odtwarzanego osobom dzwoniącym na Twój numer FreecoNet, kiedy nie ma Cie w zasięgu Internetu i nie masz tym samym możliwości odebrania telefonu. Osoby dzwoniące usłyszą np. Twój komunikat wraz ze wskazanym numerem, pod którym mogą się z Tobą kontaktować. Zamiast komunikatu można skorzystać także np. z usługi Menu, która pozwoli Ci zorganizować sobie małą „centralkę telefoniczną”. Będziesz mógł nagrać na niej odpowiedni komunikat, dzięki któremu dzwoniący do Ciebie dowiedzą się, że jeśli chcą zostawić wiadomość, powinni wybrać 1, jeśli chcą połączyć się z Twoim nowym numerem FreecoNet – powinni wybrać 2, a jeśli to sprawa dotycząca waszego wspólnego hobby – po wybraniu numeru 3 zostaną przekierowani do Waszej znajomej, itp.
Takich rozwiązań jest mnóstwo. Wystarczy tylko ich poszukać…
Iwona