Przejdź do menu nawigacji Przejdź do treści aktualnej strony
udogodnienia dla niedowidzących Rozmiar tekstu: Kontrast:  
Artboard 32 Artboard 5 Artboard 19

Nowości VoIP w FCN: telefony bezprzewodowe, multimedialne i przenośne [porównanie]

Przenośna płaszczka bezprzewodowa, zestaw telekonferencyjny do smartfona, telefon biurkowy z systemem Android i zestawy telefonów bezprzewodowych na 8 osób: co potrafią nowości z naszego sklepu ze sprzętem VoIP i jak można je zastosować?

W marcu 2019 do naszego sklepu wpadło kilka nowości. O ile Yealink W60B to po prostu bardzo dobry zestaw bezprzewodowy nawet na 8 stanowisk (i 8 równoczesnych rozmów – znacznie więcej niż oferuje Gigaset 540IP), to Yealink T56A wymaga lepszego przedstawienia aby docenić wszystkie jego możliwości. Przedstawiamy bohaterów tego porównania:

Yealink W60B i Yealink 56H vs Gigaset 540IP + Gigaset 540H

Wśród użytkowników FCN króluje Gigaset 540IP, którego zestawów z dodatkowymi słuchawkami sprzedaliśmy już setki.

Porównanie zestawów bezprzewodowych telefonów:
Parametr Yealink W60 Gigaset A540IP
Zdjęcie Yealink W60 - zestaw DECT i słuchawka VoIP Gigaset 540IP zestaw stacja DECT i bezprzewodowa słuchawka telefon VoIP
Czas rozmów na baterii 30 18
Czas czuwania na baterii 400 200
Ładowanie micro-USB TAK NIE
Szybkie ładowanie TAK NIE
Zasięg na zewnątrz 300 300
Zasięg w budynku 50 50
Wyświetlacz Kolor Mono
Liczba kont w DECT 8 6
Liczba równoczesnych rozmów VoIP 8 2
Podłączenie telefonii analogowej NIE TAK
Liczba równoczesnych rozmów analogowych 0 1
Funkcje sekretariatu TAK TAK
Obsługa słuchawek przewodowych TAK NIE
Obsługa słuchawek bezprzewodowych NIE NIE
Konfigurowalne przyciski TAK NIE
Akumulatorki AAA NIE TAK
Akumulator wbudowany TAK NIE

Dlaczego warto wybrać Yealink W60B i Yealink 56H?

Co uzyskamy w ramach wyższej ceny zestawu i dodatkowych słuchawek?

 1. Ładowanie USB: oznacza  mniej kabli na biurku i łatwiejsze przenoszenie telefonu;
 2. 8 kont / 8 rozmów: Yealink W60 jest na trochę większe biuro, stacja obsługuje też telefon konferencyjny. Umożliwia też więcej równoczesnych rozmów;
 3. Lepsza bateria i szybkie ładowanie: znacznie lepszy czas pracy na baterii, jak zapomnimy go naładować, to wystarczy ledwie 10 minut do gotowości do pracy.
 4. Gniazdo słuchawkowe: do wygodnej równoczesnej pracy przy komputerze.

Yealink T56A: biurkowy telefon VoIP + tablet Android

Porównywanie Yealink T56A do popularnego Yealink T19 jest trochę bezcelowe, gdyż jest to w zasadzie osobna kategoria. Najlepsze co możemy zrobić, to podpowiedzieć Wam, co można zrobić z telefonem stacjonarnym VoIP z 7-mio calowym ekranem (faktycznie tabletem) z systemem Android.

 • Ergonomia pracy: istotne dla kogoś, kto z telefonem pracuje naprawdę dużo – przeglądanie książek adresowych, baz kontaktów, przełączanie rozmów etc. jest naprawdę proste, kiedy można to robić dużym, dotykowym ekranie.
 • Współpraca z pracownikami mobilnymi: komputer w sekretariacie może korzystać z tych samych narzędzi i aplikacji, co pracownicy mobilni. Dotyczy to nie tylko chmurowych, centralnie zarządzanych książek adresowych, ale też list zadań, szybkich notatek etc.
 • Domofon / monitoring: osoba pracująca na recepcji może mieć wygodny dostęp do podglądu monitoringu lub wideodomofonu ze swojego stanowiska pracy.
 • Wywołanie karty CRM (Baseline / Livespace): istotne dla użytkowników Call-eX Cloud lub Call-eX (naszej siostrzanej marki oferującej bardziej zaawansowane rozwiązania) przy połączeniu przychodzącym. Obydwa systemy CRM, z którymi zintegrowana jest nasza wirtualna i sprzętowa centrala posiadają własne aplikacje mobilne, dające dostęp do kontaktów i notatek. Tym samym Yealink T56A staje się doskonałym rozwiązaniem dla niewielkiego contact center / infolinii.
 • Praca zmianowa: po co możliwość konfiguracji w telefonie aż 16 kont SIP? Jest to wygodne dla pracy zmianowej, jeżeli z danego urządzenia ma korzystać więcej osób.
 • WiFi: z tego telefonu można korzystać jedynie z wykorzystaniem kabla zasilania, co na pewno stanowi ułatwienie przy projektowaniu stanowiska pracy.
 • Urządzenia peryferyjne Bluetooth: pomijając już zestaw monitoringu, do telefonu można podłączyć np. dodatkową kamerkę internetową czy bezprzewodowy zestaw słuchawkowy z mikrofonem.

Yealink CP930-Base: bezprzewodowe konferencje

Telefony konferencyjne to dość specjalistyczny sprzęt, ale niezmiennie popularny. Przy większym spotkaniu po prostu nic nie zastąpi dobrego, dookólnego mikrofonu i głośników, które pozwolą na komfortową rozmowę wszystkim zgromadzonym – bez znanego z rozmów na Skype “czy teraz słychać?”, na które poważna firma po prostu nie może sobie pozwolić. To co wyróżnia ten model to:

 • Mikrofon o zasięgu 6 metrów: czyli dwukrotnie więcej niż poprzedni dostępny u nas model, w praktycznie takiej samej cenie.
 • Bezprzewodowy: ten telefon działa ze stacją DECT Yealink W60B tak jak zwykła słuchawka. Dzięki temu telekonferencję można zorganizować w dowolnym pomieszczeniu w firmie. Warto zwrócić uwagę, że technologia DECT jest mniej podatna na zakłócenia niż rozmowa przez WiFi, nawet przy dużej liczbie funkcjonujących urządzeń. Dzięki temu jakość dźwięku zawsze będzie doskonała.

Konftel EGO: bezprzewodowy, mobilny mikrofon i głośnik

Kiedy chcemy organizować telekonferencje, ale przeraża nas wydatek ponad dwóch tysięcy złotych na model opisany powyżej, a nie musimy mieć urządzenia o zasięgu 6 metrów (co wystarcza do obsługi naprawdę sporego pomieszczenia) – to idealnym rozwiązaniem będzie zestaw Konftel EGO, będący po prostu dookólnym mikrofonem z głośnikiem, działającym z komputerem PC lub smartfonem (a zatem i naszymi aplikacjami: Telefon FCN / Call-eX Softphone). W wolnej chwili sprawdzi się jako głośnik bezprzewodowy do muzyki.

 • Bezprzewodowy / Przewodowy: do komputera można go podłączyć przez kabel micro USB, natomiast do smartfona przez Bluetooth / NFC.
 • Mobilny: 12 godzin pracy na baterii (chodzi o czas wykorzystany na słuchanie muzyki lub telekonferencje) powinno wystarczyć nawet dla najbardziej wymagającego handlowca.

Na sam koniec, zapraszamy wszystkich do naszego sklepu.

Przejdź do strony głównej sklepu FCN »


Zamknij [X]