Przejdź do menu nawigacji Przejdź do treści aktualnej strony
udogodnienia dla niedowidzących Rozmiar tekstu: Kontrast:  
Artboard 32 Artboard 5 Artboard 19

8 milionów wirtualnych faksów w FCN: kto je wysyła i dlaczego? [infografika]

50% firm zarejestrowanych na platformie VoIP FCN korzysta z usługi wirtualnego faksu, pozwalającego na wysyłanie wiadomości na tradycyjne urządzenia. Jest to najpopularniejsza usługa jaką oferujemy,  a przez naszą sieć przechodzi 8 milionów wiadomości rocznie. Dla kilku tysięcy firm faks jest naprawdę potrzebny. Dlaczego?

Humorystyczna ilustracja biura ZUS

ZUS, US i reszta

Można wspomnieć przetarg ZUS na dyskietki 3,5 cala o wartości 120 tysięcy złotych sprzed kilku lat, lub zakup 33 samochodów przeznaczonych specjalnie do przewożenia wniosków i formularzy… albo wejść na dowolną stronę instytucji administracji publicznej. Gwarantujemy wam, że numer faksowy znajdziecie na nich zawsze, a adres poczty elektronicznej już niekoniecznie (chociaż teoretycznie urzędy powinny odbierać dokumenty tą drogą). Z biurokracją można walczyć, łatwiej jednak jest założyć konto FCN z numerem (za dwa złote) i uruchomić wirtualny faks (za dziesięć złotych) i wysłać zeskanowany PDF na numer wskazany przez urzędnika.

Humorystyczna ilustracja staroświeckiego biura

Polskie firmy

Prawdę powiedziawszy, często polscy kontrahenci wcale nie są lepsi od naszej biurokracji. Nie płacą w terminie, a na dodatek – jak podaje UKE – 20% z nich nie ma dostępu do internetu. Pozostaje nam wysłać im wezwanie do zapłaty na ich stary, wysłużony faks, który już na pewno mają. Według danych UKE w danych za 2015 rok –  faksy wysyła 83% dużych firm i instytucji (prywatnych i państwowych) i 46% średnich (czyli zatrudniających mniej niż 50 osób). Większość z nich wykorzystuje faks codziennie, lub przynajmniej kilka razy w tygodniu. Co więcej, popularność usługi faksowania wśród średnich i dużych firm od 2014 roku… wzrosła. Nic nie wskazuje na to, aby duże firmy i instytucje państwowe miały porzucić faks w najbliższej dekadzie. Znowu, z kontrahentem molochem trudno wygrać, łatwiej w 5 minut założyć konto VoIP z usługą faksu.

Ilustracja: urządzenie faksowe i dużo papieru i bałagan. Wirtualny faks na ekranie komputera.

Faks jest potrzebny, ale kupować go nie trzeba

Sprzedaż dedykowanych urządzeń faksowych spada i jest to niszowy rynek. Funkcja faksowania zostaje po prostu dołączana do urządzeń wielofunkcyjnych lub przenoszona do chmury (tzn. usługi wirtualnego faksu). Duże kombajny, łączące w sobie kserokopiarkę, faks, skaner i drukarkę to bardzo drogie urządzenia i mniejsze firmy często nie mogą sobie pozwolić nawet na ich dzierżawę (ze względu na bardzo wysokie koszty eksploatacji). Są one jednak wszechobecne w instytucjach i przedsiębiorstwach państwowych i jakoś łączyć się z nimi trzeba. To dlatego na znaczeniu zyskuje usługa faksu wirtualnego – czyli usługi prawie identycznej do poczty elektronicznej, ale wysyłającej dokumenty na numery telefoniczne z przypisanym im faksem.

Duże firmy mają wiele powodów, dla których wykorzystują faks – od biurokratycznych po logistyczne i sprzedażowe. Dla tych mniejszych, które zakładają wirtualny faks, liczy się to, że korzystają z niego inni (tak samo, gdyby ważny kontrahent wykorzystywał telegramy, pewnie nadal można byłoby je wysyłać).

Wirtualny faks kosztuje tyle co nic – sprawdźmy zatem, co potrafi wirtualny faks FCN na naszej infografice.

Otwórz tekstową wersję infografiki o wirtualnym faksie »

 

Sprawdź możliwości wirtualnego faksu FCN na infografice »

Wirtualny faks uruchomisz samodzielnie po założeniu konta prepaid. Możesz też kupić pakiet na rok lub dwa lata – oszczędzając.

Pakiety usługi VoIP Wirtualny Fax dostępne w naszym sklepie.
[produkt id=”7134″ layout=”link-szczegoly”]

Usługa wirtualnego faksu na 12 miesięcy. Obejmuje dostęp do dedykowanego panelu WWW do odbierania i wysyłania faksów i organizowania kampanii faksowych.

[produkt id=”7132″ layout=”link-szczegoly”]

Usługa wirtualnego faksu na 24 miesięce. Obejmuje dostęp do dedykowanego panelu WWW do odbierania i wysyłania faksów i organizowania kampanii faksowych.

Alternatywnie, przejdź do strony usługi »


Zamknij [X]