Przejdź do menu nawigacji Przejdź do treści aktualnej strony
udogodnienia dla niedowidzących Rozmiar tekstu: Kontrast:  
Artboard 32 Artboard 5 Artboard 19

Czy można korzystać z internetowej telefonii VoIP FCN bez internetu?

Ikona: korzystanie z VoIP bez internetu

Można. Wystarczą dwie sprytne usługi. Załóż konto i dodaj je w panelu.

Jak zacząć rozmowy VoIP bez internetu?

Najważniejsze informacje

Dzwonienie bez internetu w pigułce

Korzystanie z telefonii internetowej VoIP bez dostępu do internetu jest możliwe, kiedy skonfigurujesz swój numer FCN jak centralkę telefoniczną za pomocą naszej usługi „Wdzwoń się”. Dzięki niej, każdy uprawniony użytkownik (albo każdy, kto ma numer PIN), który na ten numer zadzwoni, zostanie poproszony przez automatycznego lektora o podanie docelowego numeru telefonicznego i wciśnięcie #. Z usługi „Wdzwoń się” można korzystać na dwa sposoby:

  1. Przez dzwonienie na swój numer FCN i po prośbie lektora – ręczne wpisywanie numeru docelowego i zakończenie go #;
  2. Przez odpowiednie skonfigurowanie numeru telefonicznego w książce adresowej – dodanie prefiksu, który ten proces zautomatyzuje.

Korzystanie z usługi „Wdzwoń się” powinno być zawsze połączone z usługą „Autoryzuj”, która pozwoli nam określić kto i na jakich zasadach może korzystać z Twojego numeru.

Kiedy chcesz dzwonić bez internetu?

  1. Kiedy wykorzystujesz swoje konto głównie do rozmów zagranicznych;
  2. Kiedy chcesz, aby wszystkie osoby w firmie mogły korzystać z konta FCN do rozmów zagranicznych (korzystając ze specjalnego numeru jako centralki);
  3. Kiedy nie masz dostępu do internetu;

O czym trzeba pamiętać?

  1. Zamiana Twojego numeru FCN w centralkę z pomocą usługi „Wdzwoń się” spowoduje, że nie będzie można na nim odbierać połączeń. Osoby dzwoniące na ten numer usłyszą prośbę o PIN lub odmowę połączenia (w przypadku skonfigurowania autoryzacji metodą CLIP). Z tego powodu możesz chcieć rozważyć uruchomienie usługi „Wdzwoń się” na dodatkowym numerze FCN .
  2. Nie zapomnij skonfigurować usługi „Autoryzuj”. Określ kto może korzystać z Twojego numeru jak z centralki. Osoby znające PIN, czy też konkretne, wskazane przez Ciebie osoby (CLIP).
  3. Pamiętaj, że za połączenie z numerem FCN – centralką, poniesiesz koszty zgodne z taryfą Twojego operatora na numery stacjonarne. Z kolei koszt rozmowy z numerem docelowym będzie naliczony na Twoim koncie FCN.

Do rozmów bez internetu potrzebujesz tych dwóch usług

Obydwie możesz dodać i skonfigurować samodzielnie po założeniu konta

Krok po kroku: jak korzystać z VoIP bez internetu

Przeczytaj nasze instrukcje i artykuły na temat konfiguracji FCN


Zamknij [X]