Przejdź do menu nawigacji Przejdź do treści aktualnej strony
udogodnienia dla niedowidzących Rozmiar tekstu: Kontrast:  
Artboard 32 Artboard 5 Artboard 19

Masz nielimitowane rozmowy na stacjonarne? Dzwoń przez FCN bez Internetu, bez dodatkowych kosztów.

Nie potrzebujesz Internetu aby rozmawiać przez FCN, a dzięki nielimitowanym rozmowom na stacjonarne u większości operatorów może to być najprostsza metoda na tanie rozmowy zagraniczne. Dlaczego?

Wszystkiemu „winne” są smartfony i nielimitowane rozmowy na stacjonarne u większości operatorów w Polsce. Chociaż te pierwsze tak naprawdę dają jedynie sporą wygodę, to faktycznie dostęp do FCN bez Internetu jest możliwy nawet z najbardziej zabytkowego telefonu stacjonarnego.

Cały trik opiera się na dwóch usługach: „Wdzwoń się” i „Autoryzuj”.

Pierwsza pozwala korzystać z konta FCN jak z centralki telefonicznej. Tzn. dzwonimy na swój numer FCN, aby już z niego dzwonić dalej. Druga usługa, Autoryzuj, jest jej uzupełnieniem i pozwala nam decydować kto dokładnie i na jakich warunkach może tak z naszego konta korzystać.

Jak pomagają tutaj nielimitowane rozmowy na stacjonarne? W taki sposób, że za połączenie z numerem FCN płacimy jak za połączenie stacjonarne. Czyli przy płaskiej taryfie – nic ponad miesięczny abonament. Jedyny koszt jaki poniesiemy, to to co „wygadamy” łącząc się już przez FCN z numerem zagranicznym i zużywając środki na koncie.

Jak z kolei pomagają nam smartfony? (Może nie koniecznie smartfony, gdyż podobny trik można zastosować też z nawet zabytkowym telefonem komórkowym). Całą procedurę „wdzwaniania się” możemy zautomatyzować, ustawiając nasz numer FCN jako część numeru telefonicznego kontaktu, do którego chcemy dzwonić. Na każdym telefonie komórkowym naciśnięcie * powoduje wyświetlenie klawiatury z dodatkowym zestawem znaków, z których musimy wybrać przecinek i wstawić go między numerem FCN i numerem telefonicznym odbiorcy. Ostatecznie, ustawiony kontakt będzie miał taki kształt:

Numer FCN,Numer zagraniczny#

Numer zagraniczny powinien być wpisany z numerem kierunkowym danego kraju, czyli np. 0037, +37 lub 37 dla Litwy, 0033, +33, 33 dla Francji i tak dalej. Zależnie od modelu telefonu, może być konieczne dodanie # na końcu numeru.

Tym samym – zyskujecie chyba najprostszą metodę na tanie rozmowy zagraniczne i to bez Internetu. Dzięki usłudze „Autoryzuj” możecie określić grupę osób (np. najbliższą rodzinę), która może korzystać w ten sposób z waszego numeru.

Pomoc znajdziecie także w instrukcjach usług („Wdzwoń się” i „Autoryzuj”), gdzie oprócz instrukcji, zawarte są zrzuty ekranu z panelu FCN.


Zamknij [X]