Przejdź do menu nawigacji Przejdź do treści aktualnej strony
udogodnienia dla niedowidzących Rozmiar tekstu: Kontrast:  
Artboard 32 Artboard 5 Artboard 19

Jak zmienić numer, którym prezentuje się konto przy dzwonieniu (domyślny numer konta)?

Prezentacja użytkownika konkretnym numerem telefonu jest niezbędna do wykonania każdego połączenia telefonicznego na zewnątrz sieci FCN do innych operatorów (na podstawie Prawa Telekomunikacyjnego, Art. 171. Prezentacja identyfikacji linii wywołującej).

Jeżeli pola Numer domyślny dla konta lub Prezentuj się numerem będą puste, połączenia na zewnątrz sieci FCN będą niemożliwe do zrealizowania. Po ustawieniu tych numerów, ich prezentację można jednak ukryć.

Jeżeli masz nowo założone konto FCN – to numer domyślny zapewne jest już do niego przypisany. Możesz chcieć go jednak zmienić, jeżeli nabyłeś w FCN więcej numerów miejskich.

Jeżeli w ramach swojego konta utworzyłeś więcej kont, np. dla członków rodziny lub współpracowników – musisz przyznać im numery do prezentacji, żeby mogli prowadzić rozmowy.

Tutaj możecie obejrzeć film z instrukcją jak to zrobić:

Prezentacja numerem (niebieski pasek >> Ustawienia)

Żeby włączyć lub wyłączyć prezentację swoim numerem, przejdź do zakładki Konfiguracja >> Użytkownik. Następnie wybierz z listy użytkownika, którego chcesz edytować. Znajdziesz się na tym ekranie:

Pole Numer domyślny – w tym miejscu określa się numer, który będzie podstawowym numerem Twojego konta. Wybierz numer z listy dostępnych numerów.

Pole Prezentacja – określa numer, którym będziesz się prezentować podczas dzwonienia. Możesz wybrać go z listy ręcznie, lub skorzystać z tych opcji:

  • Opcja „Użyj numeru domyślnego” – odbiorca połączenia zobaczy numer, który ustawiłeś jako Numer domyślny.
  • Opcja „Prezentuj się numerem z bramki” – korzystaj z numeru określonego w terminalu VoIP (bramki).
UWAGA: Jeśli przy połączeniach wychodzących otrzymujesz komunikat „połączenie nie może zostać zrealizowane, błąd konfiguracji kierowania połączenia” upewnij się, że funkcja prezentacji numerem na bramce jest dostępna i odpowiednio skonfigurowana. Jeśli nie – wyłącz opcję „prezentuj się numerem z bramki”.
  • Opcja „Prezentuj się numerem wewnętrznym wewnątrz grupy” – Twoi współpracownicy zobaczą numer skrócony

Oprócz tego masz dostępne opcje ukrywania prezentacji numeru. Musi on jednak być ustawiony, żeby możliwe było dzwonienie.


Zamknij [X]