Przejdź do menu nawigacji Przejdź do treści aktualnej strony
udogodnienia dla niedowidzących Rozmiar tekstu: Kontrast:  
Artboard 32 Artboard 5 Artboard 19

Zoiper 5 (PC): instrukcja konfiguracji

W październiku 2017 roku miała premiera programu ZoIPer w wersji 5, która wprowadziła wiele zmian w stosunku do poprzednich wersji. Z tego powodu archiwalne materiały przestają obowiązywać i publikujemy instrukcję konfiguracji najnowszej wersji tego programu dla FCN.

Wszystkie wersje można pobrać na oficjalnej stronie developera: oficjalna strona ZoIPer. Program jest dostępny na systemy desktopowe Windows, Linux i Mac. Testowa instalacja na użytek tej instrukcji została przeprowadzona na systemie Windows 10, ale wygląda praktycznie tak samo dla wszystkich systemów operacyjnych.

Uwaga: darmowa wersja programu nie obsługuje języka polskiego, wstrzymywania i przekazywania połączeń, a także nagrywania rozmów, czatu i wielokrotnego (konferencyjnego) wybierania połączeń. W  tej wersji programu można używać tylko jednego konta VoIP.

Instalacja i konfiguracja

Krok 1 (wybór wersji programu).

Po instalacji programu, (a potem po każdym uruchomieniu programu, z wyjątkiem sytuacji gdy kupimy wersję PRO) na pierwszym ekranie trzeba wybrać opcję „Continue as free user”.Ekran powitalny ZoIPer: wybór wersji premium lub darmowej

Krok 2: login lub rejestracja

Wprowadź nazwę swojego użytkownika i hasło VoIP. Jeżeli nie masz konta, to musisz je założyć na stronie FCN.pl, gdyż program nie wspiera mechanizmu naszej platformy. Wszystkie dane do logowania znajdziesz w panelu FCN po zalogowaniu lub w wiadomości powitalnej jaką wysyłamy zaraz po założeniu konta.

Instalacja ZoIPer 1: ekran logowania lub rejestracji

Krok 3: konfiguracja serwera

Wprowadź adres serwera: sip.fcn.pl

Konfiguracja: wprowadzanie nazwy serwera sip.fcn.pl

Krok 4: konto uwierzytelniające i proxy

Pomiń ten krok. Wybierz opcję „Skip”.

Konfiguracja ZoIPer: proxy lub konto uwierzytelniające. Pomiń.

Krok 5: Wybór kanału

Poczekaj aż program sam wykryje dostępne kanały, po czym wybierz jedyny znaleziony: SIP UDP.

Konfiguracja ZoIPer: wykrywanie kanałów (UDP)

Krok 6: weryfikacja sprzętu

Program sam wykryje ustawienia dźwięku i wideo, dlatego możesz pominąć ten krok. Jeżeli jednak chcesz się upewnić, że wszystko działa poprawnie, to wybierz opcję „Configure” i przejdź testy urządzeń.
Konfiguracja ZoIPer: autodetekcja sprzętu. Można pominąć.

Interfejs:

Tak wygląda ekran główny ZoIPer. Aby przetestować, czy zweryfikowane konto jest prawidłowo zarejestrowane, należy wybrać ikonę klawiatury numerycznej, która otworzy się w wyskakującym oknie – po czym wprowadzić numer 900. Można go także wpisać w polu tekstowym obok (wyszukiwania kontaktu).

Ekran główny ZoIPer

To ekran główny w wersji rozwiniętej – opcja czatu jest niedostępna (należy wykupić  wersję PRO).

Ekran główny ZoIPer - wersja rozwinięta

Ekran rozmowy – opcje nagrywania rozmów, wideorozmów, wielokrotnego wybierania i przełączania dzwoniących są dostępne jedyne w płatnej wersji PRO.

Ekran rozmowy ZoIPer


Zamknij [X]